Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności
Wybory 2011
Przewodnik po usługach
Miasto i Gmina
- Historia Miasta
- Położenie
- Okolice Witkowa
- Galeria
- Wiadomości Samorządowe
- Publikacje
Urząd Gminy i Miasta
Władze Samorządowe
- Rada Miejska
- Rady Sołeckie
Oświata
Gospodarka
Działalność profilaktyczna   i pomocowa
- Ośrodek Terapeutyczny
- Pomoc psychologa
Katalog firm
Rekreacja
Kultura-Sport
- Halowa Piłka Nożna
- Piłka na Sztucznej Trawie
E-Witkowo
Oferta dla inwestorów
Przejrzysta Polska
Zimowe utrzymanie dróg


90 Rocznica Wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Współpraca z zagranicą - Samtgemeinde Am DobrockElektroniczna Skrzynka Podawcza

Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007-2013

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013

GnieŸnieńska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o.

Archiwum Witkowskich Wiadomości Samorządowych
WWS Nr 11-2011WWS Nr 11-2011 (6,81MB)
WWS Nr 10-2011WWS Nr 10-2011 (6,72MB)
WWS Nr 9-2011WWS Nr 9-2011 (8,30MB)
WWS Nr 8-2011WWS Nr 8-2011 (6,92MB)
WWS Nr 7-2011WWS Nr 7-2011 (5,96MB)
WWS Nr 6-2011WWS Nr 6-2011 (8,17MB)
WWS Nr 5-2011WWS Nr 5-2011 (6,20MB)
WWS Nr 4-2011WWS Nr 4-2011 (7,89MB)
WWS Nr 3-2011WWS Nr 3-2011 (5,85MB)
WWS Nr 2-2011WWS Nr 2-2011 (5,68MB)
WWS Nr 1-2011WWS Nr 1-2011 (5,96MB)

Pliki w formacie PDF.
Do ich otwarcia potrzebny jest program
Acrobat Reader.


Dzisiaj stronę odwiedziło 16 osób
Goście online 1

Wiadomości z Gminy i Miasta Witkowo

IX Mikołajkowy Turniej Przedszkoli i Oddziałów Przedszkolnych - 09.12.2011

W dniu 4 grudnia 2011 roku władze samorządowe Gminy i Miasta Witkowo spotkały się z najmłodszymi mieszkańcami naszej Gminy. Okazją do spotkania był IX Mikołajkowy Turniej Przedszkoli i Oddziałów Przedszkolnych. Spotkanie odbyło się w gościnnej hali sportowej przy Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie. Turniej odbył się pod hasłem „Wychowanie poprzez sport - edukacją jutra”.


Spotkanie rozpoczęło się przemarszem i prezentacją wszystkich uczestników turnieju. Zawodników prowadziły poczty sztandarowe z flagą Gminy Witkowo, flagą olimpijską i ŚNIEŻYNKAMI . Po odegraniu hejnału Gminy Witkowo głos zabrał gospodarz turnieju Burmistrz Gminy i Miasta - Krzysztof Szkudlarek, który powitał wszystkich gości, podziękował drużynom za przystąpienie do turnieju, złożył Mikołajkowe życzenia i uroczyście otworzył Turniej. Stwierdził również, że „takich tłumów kibiców” dawno ta hala nie widziała. W skupieniu uczestnicy oczekiwali na pojawienie się MIKOŁAJÓW. Zaczęła się wspaniała zabawa, którą dopingowali rodzice, dziadkowie i pozostała widownia. W części artystycznej wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gorzykowie, które zaprezentowały wspaniały pokaz artystyczny pod kierunkiem Pani Beaty Prusinowskiej, wzbudzając podziw zgromadzonej widowni. Po tym wstępie rozpoczęła się rywalizacja sportowa w poszczególnych grupach wiekowych. W każdej grupie wiekowej, w jednej z konkurencji występował dodatkowo rodzic lub opiekun.

Dzieciaki z grupy 3 - 4- latków rywalizowały w 5-iu konkurencjach takich jak: sadzenie ziemniaków, szybkobiegacz, tor przeszkód, „przewróć-postaw” i literowanie wyrazu „MÓJ MIKOŁAJ”.


Grupa 5 - latków miała do wykonania następujące zadania: wyścigi z przełożeniem szarfy, zbieranie „grzybków”, bieg wahadłowy, „zabawa na kartonach” i wyścig z „butelkami plastikowymi pod materacem”.

Najstarsza grupa 6 - latków wykonywała wyścigi z piłkami koszykowymi, „toczyła bombkę pod materacem”, rywalizowała na hulajnodze, biegu w koszulce oraz wyścigu liczb. Na zakończenie wszystkie drużyny wraz z opiekunami przeciągały linę. Zespoły zmierzyły się z drużyną Burmistrza, którą tworzyli MIKOŁAJE, „ŚNIEŻYNKI”, radni Rady Miejskiej oraz dyrektorzy placówek oświatowych z terenu Gminy i Miasta Witkowo.


Zwycięzcami okazali się jednak bohaterowie tego szczególnego dnia, czyli „DZIECI”.

Turniej ten należał do wyjątkowych, nie liczyły się zajęte miejsca lecz udział w poszczególnych konkurencjach sportowo-rekreacyjnych.

Imprezie towarzyszyła wystawa prac plastycznych „MÓJ MIKOŁAJ 2011”. Rysunki wykonały dzieci z: OCHRONKI im. Dzieciątka Jezus w Witkowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie, Przedszkola Miejskiego „BAJKA” w Witkowie z ul. Powstańców Wlkp., Przedszkola Miejskiego „BAJKA” w Witkowie z ul. Jasnej, Przedszkola Miejskiego w Witkowie-Oddział Zamiejscowy w Kołaczkowie, ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Witkowie i Szkoły Podstawowej w Gorzykowie.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali od MIKOŁAJÓW - słodkie prezenty, a poszczególne reprezentacje z rąk Burmistrza Gminy i Miasta otrzymały pamiątkowe puchary oraz talony na zakup sprzętu edukacyjno-sportowego. Ponadto każdy uczestnik Turnieju otrzymał pamiątkowy medal.

MIKOŁAJAMI tego dnia byli: Urząd Gminy i Miasta, Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Gimnazjum w Witkowie. Dekorację wykonały Panie: Monika Ottenburger i Iwona Nadowicz-Mróz, pomoc medyczną zapewniła Pani Elżbieta Dominiak, a konkurencje przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego oraz uczniowie z Gimnazjum w Witkowie.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA POMOC W ZORGANIZOWANIU TEGOROCZNEGO TURNIEJU !!!

Zapraszamy do galerii
Archiwum aktualności