Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności
Wybory 2011
Przewodnik po usługach
Miasto i Gmina
- Historia Miasta
- Położenie
- Okolice Witkowa
- Galeria
- Wiadomości Samorządowe
- Publikacje
Urząd Gminy i Miasta
Władze Samorządowe
- Rada Miejska
- Rady Sołeckie
Oświata
Gospodarka
Działalność profilaktyczna   i pomocowa
- Ośrodek Terapeutyczny
- Pomoc psychologa
Katalog firm
Rekreacja
Kultura-Sport
- Halowa Piłka Nożna
- Piłka na Sztucznej Trawie
E-Witkowo
Oferta dla inwestorów
Przejrzysta Polska
Zimowe utrzymanie dróg


90 Rocznica Wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Współpraca z zagranicą - Samtgemeinde Am DobrockElektroniczna Skrzynka Podawcza

Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007-2013

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013

GnieŸnieńska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o.

Archiwum Witkowskich Wiadomości Samorządowych
WWS Nr 11-2011WWS Nr 11-2011 (6,81MB)
WWS Nr 10-2011WWS Nr 10-2011 (6,72MB)
WWS Nr 9-2011WWS Nr 9-2011 (8,30MB)
WWS Nr 8-2011WWS Nr 8-2011 (6,92MB)
WWS Nr 7-2011WWS Nr 7-2011 (5,96MB)
WWS Nr 6-2011WWS Nr 6-2011 (8,17MB)
WWS Nr 5-2011WWS Nr 5-2011 (6,20MB)
WWS Nr 4-2011WWS Nr 4-2011 (7,89MB)
WWS Nr 3-2011WWS Nr 3-2011 (5,85MB)
WWS Nr 2-2011WWS Nr 2-2011 (5,68MB)
WWS Nr 1-2011WWS Nr 1-2011 (5,96MB)

Pliki w formacie PDF.
Do ich otwarcia potrzebny jest program
Acrobat Reader.


Dzisiaj stronę odwiedziło 16 osób
Goście online 1

Wiadomości z Gminy i Miasta Witkowo

Uroczystość pięćdziesiątej rocznicy zawarcia związku małżeńskiego - 10.10.2011

„Miłość jak słońce- barwy uroczemu
Wszystko dookoła cudownie powleka;
Żywe piękności wydobywa z ziemi,
Z serca natury i serca człowieka…”

Tak o sile i pięknie miłości pisał Adam Asnyk. Słowa polskiego poety znalazły potwierdzenie w Witkowie, gdzie w sobotę odbyła się uroczystość pięćdziesiątej rocznicy zawarcia związku małżeńskiego dwudziestu czterech par z terenu gminy Witkowo.

Wśród dostojnych Jubilatów znaleźli się: Teresa i Stefan Banaszak, Janina i Maciej Barszcz, Elżbieta i Zenon Dąbek, Maria i Józef Grześkowiak, Alina i Bogdan Jareccy, Dorota i Stefan Jaworscy, Klara i Bernard Konieczka, Halina i Jan Krause, Jadwiga i Edmund Krupa, Mirosława i Zenon Leśni, Łucja i Marian Marciniak, Zofia i Ryszard Nowaczyk, Bronisława i Czesław Plucner, Bożena i Ludwik Rajzel, Weronika i Tadeusz Robaszkiewicz, Irena i Władysław Rogowscy, Teresa i Marian Rolewicz, Eugenia i Edmund Rybarczyk, Brygida i Tadeusz Sawicz, Barbara i Stefan Skudzawscy, Mieczysława i Marian Sobczyńscy, Ludwika i Andrzej Stube, Jolenta i Franciszek Wareńczak, Danisława i Roman Welke oraz Czesława i Mieczysław Wielgosz.

Jubileusz „Złotych godów” rozpoczął się od uroczystej mszy świętej, którą sprawował Ksiądz Arcybiskup Tomasz Peta- Metropolita Archidiecezji Najświętszej Marii Panny w Astanie. W nabożeństwie oprócz zacnych jubilatów wzięli udział także przedstawiciele władz samorządowych, na czele z burmistrzem Krzysztofem Szkudlarkiem, oraz rodziny i przyjaciele wszystkich par. Msza święta odprawiana była w bardzo podniosłej atmosferze, a słowa księży o sile miłości i istocie małżeństwa zapewne na długo utkwią w sercach uczestników jubileuszu. Na zakończenie eucharystii wzruszeni małżonkowie otrzymali od arcybiskupa błogosławieństwo oraz obrazy Świętej Rodziny z Nazaretu na pamiątkę uroczystości. Po mszy małżonkowie wysłuchali jeszcze krótkiego koncertu zespołu śpiewaczego „My Młodzi”, a po wyjściu z kościoła najbliżsi złożyli im życzenia i obdarowali kwiatami.


Następnie Jubilaci wraz z przedstawicielami władz samorządowych udali się do Budynku Oświatowego, gdzie odbyła się druga część obchodów „Złotego Jubileuszu’. Przybyli na nią również: Ksiądz Arcybiskup Tomasz Peta, Ksiądz Proboszcz Stanisław Goc oraz dziekan dekanatu witkowskiego - ks. Alfred Lewicz.

Uroczystość otworzyła Alicja Wentland- kierownik USC. Następnie głos zabrał burmistrz Krzysztof Szkudlarek. – Na początku pragnę podziękować księdzu arcybiskupowi, za to, że po trzydziestu latach znowu możemy gościć księdza w Witkowie. Jestem pewien, że obecność księdza sprawi, że wszyscy zapamiętają ten czas na bardzo długo. Drodzy Jubilaci doczekaliście przepięknej chwili. Dzięki Wam możemy wspólnie spotkać się na tej uroczystości. Jestem pewien, że wracacie dziś myślami do przeszłości, do wspólnych trosk i problemów. Jednak dzisiejsze święto jest potwierdzeniem tego, że Wasza miłość zdołała pokonać wszelkie przeciwności losu. Patrząc na Wasze twarze jestem pewien, że zdobyliście w swoim życiu niezbędne doświadczenie, którym możecie teraz dzielić się ze swoimi najbliższymi. Życzę wam dużo radości i zadowolenia ze wszystkiego, co was otacza, a w szczególności życzę zdrowia i jeszcze wielu lat wspólnego szczęścia. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego. – mówił burmistrz Krzysztof Szkudlarek. Po przemówieniu burmistrza Alicja Wentlad poprosiła małżonków by podali sobie prawe dłonie i powtórzyli słowa specjalnego podziękowania. Jubilaci z rozczuleniem, drżącym głosem mówili: „Dziękuję Ci żono/mężu za to co uczyniłaś/uczyniłeś, że nasze małżeństwo jest zgodne szczęśliwe i trwałe”. Po tym wzruszającym momencie burmistrz Krzysztof Szkudlarek wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej- Bogusławem Mołodeckim i swoim zastępcą wręczyli Jubilatom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które na pewno zajmą honorowe miejsce w domach świętujących Jubileusz małżeństw. Kiedy przedstawiciele władz udekorowali wszystkie pary Zespół Śpiewaczy „My Młodzi” odśpiewał głośne „sto lat”, po czym wszyscy zasiedli do stołu by spróbować okazałego tortu przygotowanego specjalnie na „Złoty Jubileusz”. Spotkanie przebiegło w wesołej atmosferze, nie zabrakło również wspólnej zabawy.

Dostojni Jubilaci mogli czuć się wyjątkowo w dniu ich święta, które na pewno zapamiętają jeszcze na długie lata. Piękne słowa arcybiskupa oraz przedstawicieli władz także na trwałe utkwią w głowach świętujących par. Przykład małżeństw, które w sobotę obchodziły swój „Złoty Jubileusz” potwierdza, że prawdziwa miłość jest ponadczasowa. Potrafi połączyć ludzi na całe życie i pomaga we wspólnym pokonywaniu wszelkich przeciwności losu. Miejmy nadzieję, że młodsze pokolenia Witkowian w ten sam sposób będą pojmowały miłość i małżeństwo.

Zpraszamy do galerii
Archiwum aktualności