Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności
Wybory 2011
Przewodnik po usługach
Miasto i Gmina
- Historia Miasta
- Położenie
- Okolice Witkowa
- Galeria
- Wiadomości Samorządowe
- Publikacje
Urząd Gminy i Miasta
Władze Samorządowe
- Rada Miejska
- Rady Sołeckie
Oświata
Gospodarka
Działalność profilaktyczna   i pomocowa
- Ośrodek Terapeutyczny
- Pomoc psychologa
Katalog firm
Rekreacja
Kultura-Sport
- Halowa Piłka Nożna
- Piłka na Sztucznej Trawie
E-Witkowo
Oferta dla inwestorów
Przejrzysta Polska
Zimowe utrzymanie dróg


90 Rocznica Wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Współpraca z zagranicą - Samtgemeinde Am DobrockElektroniczna Skrzynka Podawcza

Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007-2013

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013

GnieŸnieńska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o.

Archiwum Witkowskich Wiadomości Samorządowych
WWS Nr 11-2011WWS Nr 11-2011 (6,81MB)
WWS Nr 10-2011WWS Nr 10-2011 (6,72MB)
WWS Nr 9-2011WWS Nr 9-2011 (8,30MB)
WWS Nr 8-2011WWS Nr 8-2011 (6,92MB)
WWS Nr 7-2011WWS Nr 7-2011 (5,96MB)
WWS Nr 6-2011WWS Nr 6-2011 (8,17MB)
WWS Nr 5-2011WWS Nr 5-2011 (6,20MB)
WWS Nr 4-2011WWS Nr 4-2011 (7,89MB)
WWS Nr 3-2011WWS Nr 3-2011 (5,85MB)
WWS Nr 2-2011WWS Nr 2-2011 (5,68MB)
WWS Nr 1-2011WWS Nr 1-2011 (5,96MB)

Pliki w formacie PDF.
Do ich otwarcia potrzebny jest program
Acrobat Reader.


Dzisiaj stronę odwiedziło 16 osób
Goście online 1

Wiadomości z Gminy i Miasta Witkowo

Wizyta delegacj Mołdawskiej - 05.10.2011

Trzy miesiące temu do Witkowa z wizytą studyjną przybyła delegacja urzędników gruzińskich, którzy poznawali kulisy realizacji projektów dofinansowanych z budżetu Unii Europejskiej, by następnie skutecznie wprowadzać zdobytą wiedzę w swojej ojczyźnie. 30 września do Gminy Witkowo przybyła kolejna delegacja, tym razem pochodząca z Mołdawii. Członkami delegacji byli uczestnicy projektu „Decentralizacja i Rozwój Samorządności Terytorialnej. Sprawdzone wzorce dla Republiki Mołdawii”.

Witkowo, po Warszawie, Poznaniu i Gnieźnie było ostatnim przystankiem Mołdawian podczas ich wizyty w Polsce, którą odbywali w ramach polsko- mołdawsko- łotewskiego projektu pn. „Decentralizacja i Rozwój Samorządności Terytorialnej. Sprawdzone wzorce dla Republiki Mołdawii”. Projekt ma charakter pomocy rozwojowej, a finansowany jest ze środków programu Wschód- Wschód Fundacji im. Stefana Batorego oraz United Nations Development Programme.

Urzędnicy mołdawscy w tym miesiącu odwiedzili Polskę, a w listopadzie wybierają się na Łotwę. Celem tych wizyt jest uzupełnienie wiedzy z zakresu decentralizacji i aktów normatywnych z nią związanych, gdyż Mołdawia znajduje się obecnie w zaawansowanym stadium przygotowania strategii decentralizacji. Obszar, liczba mieszkańców i liczba rejonów tego kraju jest bardzo zbliżona do województwa Wielkopolskiego. Dlatego grupa biorąca udział w projekcie odwiedziła aglomerację poznańską, a także Witkowo, gdzie miała okazję poznać wszelkie fakty dotyczące istoty samorządu terytorialnego w Polsce i zobaczyć w praktyce jak on funkcjonuje.

Kierownikiem piętnastoosobowej delegacji mołdawskiej, która przybyła w piątek do Witkowa był Iurie Tap- przewodniczący specjalnej Parlamentarnej Komisji ds. Decentralizacji. W skład grupy biorącej udział w projekcie weszli również politycy, urzędnicy oraz samorządowcy zaangażowani w pracę nad reformą.

Wizyta rozpoczęła się punktualnie o godzinie 10.00 od spotkania z przedstawicielami władz samorządowych gminy Witkowo, podczas której burmistrz Krzysztof Szkudlarek przedstawił obszerną prezentację multimedialną.


Goście zza granicy dowiedzieli się wszystkiego o charakterze, gospodarce, atrakcjach turystycznych i historii gminy. Na spotkaniu poruszono również sprawy organizacji usług administracyjnych i komunalnych, w tym możliwości korzystania przez mieszkańców z usług on- line w kontaktach z urzędem, polityki socjalnej oraz systemu pomocy i opieki społecznej. Mołdawianie zapoznani zostali także z zadaniami i pozycją sołectw w gminie. Dowiedzieli się wszystkiego o funkcji jaką pełni sołtys, rada sołecka w jaki sposób sołectwa są finansowane i jak współpracują z Radą Miejską i Burmistrzem. Na zakończenie burmistrz przedstawił informację o projektach zrealizowanych w gminie Witkowo z dofinansowaniem Unii Europejskiej. Trwające blisko dwie godziny spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a goście z Mołdawii chętnie włączali się do dyskusji i zadawali pytania dotyczące funkcjonowania gminy.

Po zakończeniu prezentacji uczestnicy projektu zwiedzili Urząd Gminy i Miasta, a następnie wraz z przedstawicielami władz udali się do Gimnazjum w Witkowie gdzie zapoznani zostali z funkcjonowaniem witkowskiego gimnazjum.


Kolejnym punktem wizyty Mołdawian było odwiedzenie świetlicy wiejskiej w Mąkownicy zrealizowanej przy dofinansowaniu z funduszu UE.Następnie delegacja udała się do Skorzęcina, gdzie miała okazję zobaczyć rezultaty jednej z najważniejszych inwestycji realizowanych przez gminę Witkowo w ostatnim czasie, czyli projektu pod nazwą: „Zwiększenia atrakcyjności turystycznej Gminy Witkowo, poprzez rewitalizację Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie”. Wizytę gości zza granicy zakończył wspólny obiad, podczas którego uczestnicy mieli okazję do dyskusji i podzielenia się wrażeniami z pobytu w Gminie Witkowo.

Gmina Witkowo była ostatnim przystankiem podczas wizyty w Polsce uczestników projektu „Decentralizacja i Rozwój Samorządności Terytorialnej. Sprawdzone wzorce dla Republiki Mołdawii”. Goście z Mołdawii na pewno na długo zapamiętają miłe chwile spędzone w gościnnej ziemi witkowskiej, a co ważniejsze zdobytą tutaj wiedzę i polskie rozwiązania wykorzystają przy pracy nad reformą decentralizacyjną w Mołdawii, co wydatnie wpłynie na poprawę jakości życia, i standardów demokratycznym w tym kraju.
Archiwum aktualności