Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności
Wybory 2011
Przewodnik po usługach
Miasto i Gmina
- Historia Miasta
- Położenie
- Okolice Witkowa
- Galeria
- Wiadomości Samorządowe
- Publikacje
Urząd Gminy i Miasta
Władze Samorządowe
- Rada Miejska
- Rady Sołeckie
Oświata
Gospodarka
Działalność profilaktyczna   i pomocowa
- Ośrodek Terapeutyczny
- Pomoc psychologa
Katalog firm
Rekreacja
Kultura-Sport
- Halowa Piłka Nożna
- Piłka na Sztucznej Trawie
E-Witkowo
Oferta dla inwestorów
Przejrzysta Polska
Zimowe utrzymanie dróg


90 Rocznica Wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Współpraca z zagranicą - Samtgemeinde Am DobrockElektroniczna Skrzynka Podawcza

Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007-2013

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013

GnieŸnieńska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o.

Archiwum Witkowskich Wiadomości Samorządowych
WWS Nr 11-2011WWS Nr 11-2011 (6,81MB)
WWS Nr 10-2011WWS Nr 10-2011 (6,72MB)
WWS Nr 9-2011WWS Nr 9-2011 (8,30MB)
WWS Nr 8-2011WWS Nr 8-2011 (6,92MB)
WWS Nr 7-2011WWS Nr 7-2011 (5,96MB)
WWS Nr 6-2011WWS Nr 6-2011 (8,17MB)
WWS Nr 5-2011WWS Nr 5-2011 (6,20MB)
WWS Nr 4-2011WWS Nr 4-2011 (7,89MB)
WWS Nr 3-2011WWS Nr 3-2011 (5,85MB)
WWS Nr 2-2011WWS Nr 2-2011 (5,68MB)
WWS Nr 1-2011WWS Nr 1-2011 (5,96MB)

Pliki w formacie PDF.
Do ich otwarcia potrzebny jest program
Acrobat Reader.


Dzisiaj stronę odwiedziło 16 osób
Goście online 1

Wiadomości z Gminy i Miasta Witkowo

Dożynki Gminne Witkowo 2011 - 29.08.2011

W niedzielę 28 sierpnia br. na placu targowym w Witkowie odbyły się dożynki gminne, podczas których rolnicy podziękowali za tegoroczne plony, a tłumnie zgromadzeni mieszkańcy korzystali z ciekawych atrakcji zapewnionych w bogatym programie imprezy.

Obchody święta plonów zainaugurowane zostały uroczystą mszą świętą w kościele p.w. św. Mikołaja w Witkowie, podczas której zgromadzeni podziękowali stwórcy za tegoroczne zbiory i kolejny rok owocnej pracy.


Po zakończeniu nabożeństwa spod kościoła wyruszył barwny korowód dożynkowy prowadzony przez zespół Poligrodzianie.

Rozśpiewany korowód przemaszerował ulicami miasta na plac targowy, gdzie odbyła się dalsza część dożynek.Uroczystości obrzędowe święta plonów rozpoczęły się od wspólnego odśpiewania Roty, po czym głos zabrał gospodarz dożynek, czyli burmistrz Gminy i Miasta Witkowo- Krzysztof Szkudlarek. - Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w życiu każdego rolnika, to czas radości i odpoczynku po ciężkiej pracy.

Okazałe wieńce stojące pod sceną symbolizują, nie tylko codzienną pracę, ale także przywiązanie do kultury, która zawsze była dla rolników bardzo ważna. Wchodząc na scenę zobaczyłem również bochny chleba i podziwiając je czułem wielką radość, że mimo niesprzyjających warunków udało się zebrać plon, dzięki któremu możemy być pewni, że tego chleba nie zabraknie.

Wszystkim rolnikom, którzy swoją ciężką pracą dbają by nie zabrakło jedzenia na naszych stołach, chciałbym powiedzieć jedno proste słowo- dziękuję. Wszyscy wiemy jak ważna jest praca rolnika, jest ona fundamentem egzystencji każdego człowieka. Owoce pracy rolników zależą od wielu okoliczności. Nie znają oni 8- godzinnego dnia pracy, często pracują całe dnie byśmy mogli cieszyć się widokiem chleba na naszych stołach. Jestem przekonany, że będziemy czynić wszystko, by tego chleba nie zabrakło w żadnej witkowskiej, ani polskiej rodzinie - mówił Krzysztof Szkudlarek. Po przemówieniu burmistrza zespół Poligrodzianie przypomniał zebranym tradycyjne obrzędy, jakie towarzyszyły żniwom w zamierzchłych czasach, a starostowie święta plonów - Pani Krystyna Kierzek i Pan Zbigniew Malawko, przekazali, na ręce gospodarzy uroczystości czyli burmistrza Krzysztofa Szkudlarka i proboszcza witkowskiej parafii - ks. Stanisława Goca, chleby dożynkowe, którymi podzielili się z zebranymi.


Następnie głos zabrali zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: posłowie: Tadeusz Tomaszewski i Zbigniew Dolata, przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego - Zdzisław Kujawa, zastępca prezydenta Gniezna - Rafał Spachacz, przedstawiciel starostwa powiatowego - Alina Kujawska Matanda, radna Rady Powiatu Gnieźnieńskiego - Krystyna Żok oraz Krzysztof Ostrowski- przewodniczący stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na dobrą zabawę, o co zadbali artyści, którzy zaprezentowali się na scenie.

Wśród licznych zespołów, które umilały zebranym pobyt na dożynkach znalazły się m.in.: Zespół Wokalny Semplicze, Zespół Folklorystyczny Mielżyniacy, Witkowska Kapela Podwórkowa, zespół My Młodzi oraz wokaliści ze studia piosenki OKSiR w Witkowie.O godzinie 17.00 tłum na placu targowym zdecydowanie się powiększył, gdyż mieszkańcy przybyli by zobaczyć występ gwiazdy wieczoru - Zbigniewa Wodeckiego.


Legendarny muzyk zaprezentował największe przeboje z przekroju swojej kariery oraz opowiedział wiele anegdot, które wprawiły zgromadzoną publiczność w doskonały nastrój.


Trwający blisko półtorej godziny koncert tak bardzo podobał się zgromadzonym, że nie obyło się bez bisu, po którym piosenkarz otrzymał od rolników okazały kosz pomidorów.


Po występach artystów przystąpiono do rozlosowania głównych nagród w loterii fantowej.

Kilku szczęśliwców wróciło do domu z cennymi nagrodami, wśród których znalazły się min.: rower, drukarka, zmywarka oraz telewizor LCD.

Obchodom tegorocznych dożynek towarzyszyło również wiele innych atrakcji, jak m.in.: wystawa maszyn rolniczych, płodów rolnych, warzyw i kwiatów, park zabaw dla najmłodszych czy stoiska ze specjałami wiejskiej kuchni.W ramach święta plonów odbył się również konkurs wieńcy żniwnych.

Jury konkursu, po długich naradach, zdecydowało, że pierwsze miejsce należy się wieńcowi wykonanemu przez mieszkańców Małachowa Złych Miejsc, drugie miejsce przypadło wieńcowi z Gorzykowa, a trzecie zdobyli mieszkańcy Ruchocinka. Wszystkie wsie, które wykonały wieńce konkursowe otrzymały nagrody pieniężne adekwatne do zdobytego miejsca.

Wzorem lat poprzednich dożynkom towarzyszył również turniej piłki nożnej, zawody strzeleckie, których laureaci nagrodzeni zostali pucharami i sprzętem sportowym, wystawa modeli pływających i latających przygotowana przez GKM „Sokół”Całodzienna impreza dożynkowa zakończyła się zabawą taneczną, podczas której mieszkańcy do późnych godzin nocnych świetnie bawili się przy muzyce zespołu Rosett.

Organizatorzy pragną złożyć podziękowania sponsorom oraz wszystkim osobom, które pomogły przygotować i zorganizować tegoroczne święto plonów.

Zapraszamy do galerii
Archiwum aktualności