Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności
Wybory 2011
Przewodnik po usługach
Miasto i Gmina
- Historia Miasta
- Położenie
- Okolice Witkowa
- Galeria
- Wiadomości Samorządowe
- Publikacje
Urząd Gminy i Miasta
Władze Samorządowe
- Rada Miejska
- Rady Sołeckie
Oświata
Gospodarka
Działalność profilaktyczna   i pomocowa
- Ośrodek Terapeutyczny
- Pomoc psychologa
Katalog firm
Rekreacja
Kultura-Sport
- Halowa Piłka Nożna
- Piłka na Sztucznej Trawie
E-Witkowo
Oferta dla inwestorów
Przejrzysta Polska
Zimowe utrzymanie dróg


90 Rocznica Wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Współpraca z zagranicą - Samtgemeinde Am DobrockElektroniczna Skrzynka Podawcza

Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007-2013

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013

GnieŸnieńska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o.

Archiwum Witkowskich Wiadomości Samorządowych
WWS Nr 11-2011WWS Nr 11-2011 (6,81MB)
WWS Nr 10-2011WWS Nr 10-2011 (6,72MB)
WWS Nr 9-2011WWS Nr 9-2011 (8,30MB)
WWS Nr 8-2011WWS Nr 8-2011 (6,92MB)
WWS Nr 7-2011WWS Nr 7-2011 (5,96MB)
WWS Nr 6-2011WWS Nr 6-2011 (8,17MB)
WWS Nr 5-2011WWS Nr 5-2011 (6,20MB)
WWS Nr 4-2011WWS Nr 4-2011 (7,89MB)
WWS Nr 3-2011WWS Nr 3-2011 (5,85MB)
WWS Nr 2-2011WWS Nr 2-2011 (5,68MB)
WWS Nr 1-2011WWS Nr 1-2011 (5,96MB)

Pliki w formacie PDF.
Do ich otwarcia potrzebny jest program
Acrobat Reader.


Dzisiaj stronę odwiedziło 16 osób
Goście online 1

Wiadomości z Gminy i Miasta Witkowo

Dni Witkowa 2011 - 20.06.2011

Za nami kolejna edycja Dni Witkowa. Podczas minionego weekendu na mieszkańców gminy czekało wiele atrakcji zapewnionych przez organizatorów. Nie zabrakło zabaw tanecznych, pokazów, konkursów, występów wokalnych czy sportowej rywalizacji. Punktem kulminacyjnym tegorocznych Dni Witkowa był występ legendy polskiej muzyki- Ryszarda Rynkowskiego, który zgromadził na placu targowym tłumy mieszkańców.

Dni Witkowa rozpoczęły się w sobotę 18 czerwca. Ich pierwszym akcentem była otwarta zbiórka krwi zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Witkowo, która odbyła się wczesnym rankiem w sali OSP. Natomiast o godzinie 10.00 na boisku „Orlik 2012” rozpoczął się Turniej Piłki Nożnej Trampkarzy, do którego przystąpiły trzy zespoły: MKS Wiekowo, GKS Vitcovia i FC Orliki.

Po emocjonujących meczach okazało się, że pierwsze miejsce wywalczyła drużyna GKS- u Vitcovia, drugie przypadło ekipie FC Orliki, a trzecią pozycję zajął zespół MKS Wiekowo. Wszystkie drużyny, które wzięły udział w turnieju nagrodzone zostały pamiątkowymi pucharami. Kiedy zakończyły się rozgrywki trampkarzy na boisko weszli starsi piłkarze by rozegrać finałową kolejkę Witkowskiej Ligi Piłki Nożnej. Ciekawe mecze, które nie raz kończyły się zaskakującymi rezultatami spowodowały, że mistrzem ligi zostało Chłądowo, drugie miejsce przypadło drużynie Qmpli, a przez porażkę w ostatniej kolejce na trzecie miejsce spadło Osiedle nr 4. Królem strzelców ligi został Damian Banaszak- zdobywca 18 bramek, najlepszym zawodnikiem wybrano Damiana Hołdernego, a tytuł najlepszego bramkarza trafił do Jakuba Szczepaniaka. Wszyscy wyróżnieni zawodnicy reprezentowali Osiedle nr 4. Zdobywcy najwyższych lokat oraz najlepsi gracze otrzymali w niedzielę z rąk burmistrza Krzysztofa Szkudlarka puchary oraz nagrody rzeczowe.

Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia świętowania był XIII Międzypowiatowy Przegląd Piosenki Strażackiej. Uroczystego otwarcia zmagań wokalnych dokonali: Burmistrz Krzysztof Szkudlarek, poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski oraz prezydent Gniezna - Jacek Kowalski.

Wyrazili oni radość z faktu, iż już po raz trzynasty został zorganizowany przegląd Piosenki Strażackiej, życząc wszystkim uczestnikom powodzenia. Krzysztof Szkudlarek podkreślił także, iż każdy kto zdecydował się na udział w przeglądzie już jest zwycięzcą oraz zauważył, że z roku na rok do rywalizacji przystępuje coraz więcej wokalistów z odległych miejscowości.

W tym roku w zmaganiach wokalnych wzięło udział sześciu solistów, cztery zespoły oraz pięć klubów seniora. Rywalizację, która odbywała się w tych trzech kategoriach oceniała kapituła sędziowska, w skład której weszli: Gerard Michalak, Helena Biegalska i Tomasz Rachelski. Wszyscy uczestnicy przeglądu wznosili się na wyżyny swoich wokalnych umiejętności, by zrobić jak największe wrażenie na jury. Rywalizacja między uczestnikami była przyjazna przez co wszyscy doskonale się bawili i uczestniczyli we wspólnej zabawie. Miła atmosfera udzieliła się także przybyłym mieszkańcom Witkowa, którzy z zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy podziwiali poszczególne występy. Po blisko trzech godzinach radosnego śpiewania jury ogłosiło wyniki przeglądu. W kategorii solistów zwyciężyła Sonia Kuchowicz z OSP Sokolniki. Wśród zespołów bezkonkurencyjny okazał się zespół Semplicze z Lubinia, a w kategorii klubów seniora wygrał zespół Grzegorzewianki z Grzegorzewa. Natomiast tytuł laureata XIII Międzypowiatowego Przeglądu Piosenki Strażackiej i Złoty Kask jury przyznało Ognistej Drużynie z OSP Czermin. Wyróżnieni wokaliści odebrali z rąk burmistrza pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe. Sonia Kuchowicz dodatkowo została nagrodzona możliwością darmowego pobytu w OW Skorzęcin, który ufundował witkowski OKSiR.

Po zakończeniu przeglądu rozpoczęła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu Problem. O godzinie 23.00 kiedy wszyscy dobrze bawili się przy dźwiękach muzyki odbył się pokaz sztucznych ogni.

Oferta programowa przygotowana na niedzielę również prezentowała się imponująco. Już o godzinie 7.00 nad Jeziorem Białym w Skorzęcinie rozpoczęły się zawody wędkarskie, w których wzięło udział trzydziestu dwóch zawodników. Po kliku godzinach zmagań okazało się, że najwięcej ryb złowił Lech Poborski, drugie miejsce zajął Tomasz Kowszewicz, a trzecie Michał Dzikowski. Najlepsi zawodnicy po południu otrzymali z rąk burmistrza puchary oraz nagrody.

O godzinie 12.00 odbyła się natomiast uroczysta msza święta w kościele pw. Św. Mikołaja w Witkowie w intencji mieszkańców.

Cała moc atrakcji czekała na Witkowian w niedzielne popołudnie. O 16.30 na Stadionie Miejskim rozegrano mecz towarzyski pomiędzy Reprezentacją Witkowskiej Ligi a drużyną GKS Vitcovia.

Skazywana przez wielu na porażkę drużyna amatorów z gminnej ligi dzielnie stawiła czoło piłkarzom witkowskiego klubu i po godzinie gry prowadziła 3:0. Jednak pod koniec starcia do pracy wzięli się gracze Vitcovii, którzy szybko strzelili kilka bramek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:4. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali gracze Vitcovii, dzięki czemu wygrali mecz i odebrali puchar z rąk burmistrza.

W czasie gdy piłkarze walczyli na boisku powoli zapełniał się plac targowy, gdzie rozpoczynał się występ laureatów Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży.


Młodzi wokaliści przez blisko dwie godziny mogli prezentować swoje umiejętności zgromadzonej publiczności.

Po ich występach druhowie z PSP Gniezno i witkowskiej OSP Witkowo przedstawili pokaz sprawnościowy.

Następnie na głównej scenie przedstawiciele władz samorządowych wręczyli nagrody uczestnikom konkursów: Witkowo moje miasto i Zostań Mistrzem ortografii. Nagrodzeni zostali również uczestnicy zawodów strzeleckich, w których pierwsze miejsce zdobyła Elwira Lange, drugie Ildefons Łagodzki, a trzecie Michał Ścigocki.


Kilka minut przed godziną 20.00 plac targowy zapełnił się praktycznie do ostatniego miejsca. Wszystko za sprawą koncertu gwiazdy wieczoru czyli Ryszarda Rynkowskiego, na który czekali mieszkańcy gminy jak i okolicznych miejscowości.

Jeden z bardziej cenionych polskich wokalistów oraz jego zespół przez półtorej godziny zaprezentowali największe przeboje z bogatej dyskografii muzyka.

Nie zabrakło takich hitów jak: Dary losu czy Szczęśliwej drogi już czas oraz Jedzie pociąg z daleka, które rozruszały witkowską publiczność. Tłum zgromadzony na koncercie bawił się doskonale i gromkimi brawami nagradzał każdy utwór.

Ryszard Rynkowski zapewnił widzom dawkę dobrej muzyki, która wprawiła ich w świetny nastrój.

Po koncercie gwiazdy wieczoru scenę opanował Dj Barley, który serwował najbardziej znane przeboje, czym zachęcał zebranych do dobrej zabawy. Imprezę taneczną swoim występem urozmaiciła także Grupa Tańca z Ogniami "Komodo".

Przez całe dwa dni na najmłodszych mieszkańców czekały także atrakcje dodatkowe, jak np.: zamek dmuchany, karuzela, kolejka, wystawa i pokaz sprzętu żużlowego, wystawa militariów, symultana szachowa, wystawa modeli Klubu Modelarskiego "Sokół"
Tegoroczne Dni Witkowa były bardzo udane na co wskazuje chociażby wysoka frekwencja na wszystkich imprezach.

Na następną edycję przyjdzie nam czekać kolejny rok!

Organizatorzy dziękują sponsorom:
1. Usługi Rozrywkowo - Kulturalne Grażyna Andrzej Kaszuba Kalisz.
2. Zakład Usług Rozrywkowych Zuzanna-Antoni Juhlke Bydgoszcz.
3. Mechanika Pojazdowa z ul. Kościelnej w Mielżynie.
4. Stacja Demontażu pojazdów z Mielżyna.
oraz wszystkim innym osobom, które pomogły zorganizować tegoroczne Dni Witkowa.
Archiwum aktualności