Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności
Wybory 2011
Przewodnik po usługach
Miasto i Gmina
- Historia Miasta
- Położenie
- Okolice Witkowa
- Galeria
- Wiadomości Samorządowe
- Publikacje
Urząd Gminy i Miasta
Władze Samorządowe
- Rada Miejska
- Rady Sołeckie
Oświata
Gospodarka
Działalność profilaktyczna   i pomocowa
- Ośrodek Terapeutyczny
- Pomoc psychologa
Katalog firm
Rekreacja
Kultura-Sport
- Halowa Piłka Nożna
- Piłka na Sztucznej Trawie
E-Witkowo
Oferta dla inwestorów
Przejrzysta Polska
Zimowe utrzymanie dróg


90 Rocznica Wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Współpraca z zagranicą - Samtgemeinde Am DobrockElektroniczna Skrzynka Podawcza

Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007-2013

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013

GnieŸnieńska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o.

Archiwum Witkowskich Wiadomości Samorządowych
WWS Nr 11-2011WWS Nr 11-2011 (6,81MB)
WWS Nr 10-2011WWS Nr 10-2011 (6,72MB)
WWS Nr 9-2011WWS Nr 9-2011 (8,30MB)
WWS Nr 8-2011WWS Nr 8-2011 (6,92MB)
WWS Nr 7-2011WWS Nr 7-2011 (5,96MB)
WWS Nr 6-2011WWS Nr 6-2011 (8,17MB)
WWS Nr 5-2011WWS Nr 5-2011 (6,20MB)
WWS Nr 4-2011WWS Nr 4-2011 (7,89MB)
WWS Nr 3-2011WWS Nr 3-2011 (5,85MB)
WWS Nr 2-2011WWS Nr 2-2011 (5,68MB)
WWS Nr 1-2011WWS Nr 1-2011 (5,96MB)

Pliki w formacie PDF.
Do ich otwarcia potrzebny jest program
Acrobat Reader.


Dzisiaj stronę odwiedziło 16 osób
Goście online 1

Wiadomości z Gminy i Miasta Witkowo

Delegacja gruzińska z wizytą studyjną w Witkowie - 08.06.2011

W ciągu kilku ostatnich lat gmina Witkowo zdobyła bardzo duże doświadczenie w realizacji projektów dofinansowywanych z budżetu Unii Europejskiej. Dzięki wytężonej pracy i efektywnemu wykorzystywaniu zewnętrznych środków Witkowo stało się jedną z najbardziej rozwiniętych gmin Wielkopolski. Po zrealizowaniu wielu udanych inwestycji przyszedł czas by podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami z innymi społecznościami.


W celu zdobycia nowych umiejętności i poznania kulis prac przy rozmaitych inwestycjach we wtorek do Witkowa przybyła grupa gruzińskich urzędników z gmin: Mtskheta, Dusheti, Kazbegi i Tianet. Zagraniczni goście byli uczestnikami projektu: „ Know- how dla Regionu Mtskheta - Mtianeti”, prowadzonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, którego celem było zwiększenie wiedzy i umiejętności dotyczących min.: tworzenia projektów, wypełniania wniosków, zarządzania projektem oraz umiejętności trenerskich. W ramach jego pierwszej części Gruzini odbyli dwutygodniowe szkolenie, podczas którego zdobyli wiedzę niezbędną do zarządzania projektami oraz pozyskiwania zewnętrznych środków finansowania. Realizacja drugiej części projektu polegała natomiast na wizytach w samorządach, w których działają zespoły projektowe, gdzie zagraniczni goście mieli okazję do poznania metod ich pracy i obejrzenia rezultatów inwestycji realizowanych w poszczególnych miejscowościach. Z racji tego, że gmina Witkowo była laureatem konkursu „Aktywny Europejczyk” za najefektywniejsze wykorzystanie środków z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wybrana została do uczestnictwa w tym projekcie i zaprezentowania swoich dokonań gruzińskim urzędnikom.

Pobyt gości z za granicy w Witkowie rozpoczął się od spotkania w Urzędzie Gminy i Miasta, podczas którego burmistrz Krzysztof Szkudlarek przedstawił obszerną prezentację multimedialną. Zebrani dowiedzieli się wszystkiego o charakterze, gospodarce, atrakcjach turystycznych oraz historii gminy. Dokładnie omówione zostały także wszystkie projekty zrealizowane przy pomocy zewnętrznych środków finansowania na przestrzeni ostatnich lat. Burmistrz przybliżył uczestnikom również metody pracy w zespołach projektowych oraz nakreślił rezultaty najważniejszych inwestycji. Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a goście z Gruzji chętnie włączali się do dyskusji i zadawali pytania dotyczące funkcjonowania gminy.

Po spotkaniu uczestnicy projektu wraz z przedstawicielami samorządu udali się do Sali Historii, w której z zaciekawieniem podziwiali zgromadzone eksponaty. Następnie zwiedzili centrum miasta, plac budowy hali sportowej, parki miejskie oraz boisko „Orlik 2012”, po czym przejechali do Małachowa Złych Miejsc gdzie obejrzeli świetlicę wiejską, będącą rezultatem jednego z niedawno realizowanych projektów. Ostatnim punktem wtorkowej wizyty był wyjazd do Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie. Goście z Gruzji zobaczyli tam efekty zeszłorocznej rewitalizacji oraz zapoznali się z programem kolejnych prac jakie zostaną przeprowadzone w tym roku. Skorzęcińska przyroda oraz zaplecze turystyczne bardzo spodobały się gruzińskim urzędnikom, którzy z zainteresowaniem zwiedzali teren ośrodka.


Uczestnicy projektu „Know- how dla Regionu Mtskheta- Mtianeti” byli bardzo zadowoleni z wizyty w gminie Witkowo. Prace jakie zostały wykonane na terenie gminy przy wykorzystaniu zewnętrznych środków oraz stopień jej rozwoju wywarły na nich duże wrażenie. Wiedza i doświadczenia jakie zdobyli podczas swojego pobytu w Polsce na pewno zaprocentują dla dobra ich lokalnych społeczności, jak i całej Gruzji, a powodem do dumy jest fakt, iż do końcowego sukcesu tego projektu przyczyniła się także gmina Witkowo.
Archiwum aktualności