Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności
Wybory 2011
Przewodnik po usługach
Miasto i Gmina
- Historia Miasta
- Położenie
- Okolice Witkowa
- Galeria
- Wiadomości Samorządowe
- Publikacje
Urząd Gminy i Miasta
Władze Samorządowe
- Rada Miejska
- Rady Sołeckie
Oświata
Gospodarka
Działalność profilaktyczna   i pomocowa
- Ośrodek Terapeutyczny
- Pomoc psychologa
Katalog firm
Rekreacja
Kultura-Sport
- Halowa Piłka Nożna
- Piłka na Sztucznej Trawie
E-Witkowo
Oferta dla inwestorów
Przejrzysta Polska
Zimowe utrzymanie dróg


90 Rocznica Wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Współpraca z zagranicą - Samtgemeinde Am DobrockElektroniczna Skrzynka Podawcza

Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007-2013

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013

GnieŸnieńska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o.

Archiwum Witkowskich Wiadomości Samorządowych
WWS Nr 11-2011WWS Nr 11-2011 (6,81MB)
WWS Nr 10-2011WWS Nr 10-2011 (6,72MB)
WWS Nr 9-2011WWS Nr 9-2011 (8,30MB)
WWS Nr 8-2011WWS Nr 8-2011 (6,92MB)
WWS Nr 7-2011WWS Nr 7-2011 (5,96MB)
WWS Nr 6-2011WWS Nr 6-2011 (8,17MB)
WWS Nr 5-2011WWS Nr 5-2011 (6,20MB)
WWS Nr 4-2011WWS Nr 4-2011 (7,89MB)
WWS Nr 3-2011WWS Nr 3-2011 (5,85MB)
WWS Nr 2-2011WWS Nr 2-2011 (5,68MB)
WWS Nr 1-2011WWS Nr 1-2011 (5,96MB)

Pliki w formacie PDF.
Do ich otwarcia potrzebny jest program
Acrobat Reader.


Dzisiaj stronę odwiedziło 16 osób
Goście online 1

Wiadomości z Gminy i Miasta Witkowo

I Festiwal Nauki i Sztuki - 16.05.2011

W minionym tygodniu gmina Witkowo była pełna ciekawych wydarzeń kulturalnych. Wszystko za sprawą I Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbywał się w dniach od 9 do 14 maja. Organizatorem przedsięwzięcia, nad którym honorowy patronat objął burmistrz Krzysztof Szkudlarek był Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji przy współudziale palcówek oświatowych oraz Urzędu Gminy i Miasta Witkowo.


Przez cały tydzień na mieszkańców gminy czekały liczne wystawy, koncerty, warsztaty, wycieczki oraz wiele innych atrakcji, które odbywały się w ośrodku kultury, placówkach oświatowych oraz na świeżym powietrzu.

Jak wskazuje nazwa festiwal łączył w sobie zarówno elementy dydaktyki jaki i rozrywki. Był doskonałą okazją do zdobycia nowej wiedzy i zaprezentowania swoich artystycznych talentów szerszej publiczności. W pierwszych dwóch dniach na młodzież czekały takie atrakcje, jak: wycieczka do poznańskiego ZOO, warsztaty dla instrumentalistów czy Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży, podczas którego uczniowie prezentowali publiczności swoje liczne talenty i pasje.
W trzecim dniu festiwalu, czyli w środę młodzież miała możliwość udziału w ciekawych warsztatach dotyczących zastosowania origami w matematyce, w czasie trwania których mogli w zabawny sposób poszerzyć swoją wiedzę. Drugą propozycją organizatorów przewidzianą na ten dzień był wyjazd do obserwatorium astronomicznego w Piwnicach pod Toruniem, z którego skorzystało bardzo wielu chętnych.

W czwartek na uczestników festiwalu czekały kolejne atrakcje. Pierwszą z nich były warsztaty twórczego myślenia oraz przeznaczone dla najmłodszych dzieci warsztaty konstrukcyjne, plastyczne i muzyczne, które odbyły się w Przedszkolu Miejskim „Bajka”. Czwartek był także ostatnim dniem trwającego trzy dni Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży.

Przepełniony kulturalnymi propozycjami był również piątek. Mieszkańcy mieli możliwość obejrzenia prezentacji dotyczącej niemieckiej gminy Am Dobrock współpracującej z gminą Witkowo.


Dla uczniów zorganizowana została natomiast plenerowa lekcja historii w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy oraz warsztaty qullingu, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3 w Witkowie.

Ostatnim dniem festiwalu była sobota. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Dezyderego Chłapowskiego odbyło się wtedy dyktando pod nazwą: „ Mistrz Ortografii Witkowo 2011”. Nazwisko zwycięzcy ogłoszone zostanie w połowie tego tygodnia. Akcentem kończącym i podsumowującym I Festiwal Nauki i Sztuki był „Wieczór Muzyki i Tańca”, który odbył się na placu targowym.Podczas trwającej ponad dwie godziny imprezy mieszkańcy mieli okazję do obejrzenia pokazów pierwszej pomocy, występów zespołów wokalnych i tanecznych działających przy ośrodku kultury oraz zespołu folklorystycznego „Mielżyniacy”. Na zakończenie odbył się koncert Orkiestry Dętej OSP ze Słupcy wraz z pokazem musztry paradnej, który z zaciekawieniem oglądała spora grupa Witkowian.
I Festiwal Nauki i Sztuki zakończył się sukcesem. Główny cel festiwalu jakim było zaktywizowanie mieszkańców do czynnego udziału w wydarzeniach kulturalnych został w pełni osiągnięty. Przez cały tydzień jego trwania zarówno młodzież jak i osoby starsze miały możliwość skorzystania z przygotowanych atrakcji oraz ciekawego spędzenia wolnego czasu, a także poszerzenia swoich horyzontów i rozwijania pasji podczas różnotematycznych warsztatów, wyjazdów edukacyjnych czy przeglądów artystycznych. Pierwsza edycja festiwalu pokazała, że Witkowianie są otwarci na propozycje kulturalne i z chęcią biorą w nich udział czerpiąc przy tym wiele radości i satysfakcji. Tak duża liczba uczestników potwierdziła fakt, że zasadne jest organizowanie imprez, podczas których zarówno młodzież jak i dorośli mogą się dobrze bawić i uczyć nowych rzeczy.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim instytucjom, wykonawcom oraz uczestnikom za pomoc w realizacji projektu.

Zapraszamy do galerii
Archiwum aktualności