Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności
Wybory 2011
Przewodnik po usługach
Miasto i Gmina
- Historia Miasta
- Położenie
- Okolice Witkowa
- Galeria
- Wiadomości Samorządowe
- Publikacje
Urząd Gminy i Miasta
Władze Samorządowe
- Rada Miejska
- Rady Sołeckie
Oświata
Gospodarka
Działalność profilaktyczna   i pomocowa
- Ośrodek Terapeutyczny
- Pomoc psychologa
Katalog firm
Rekreacja
Kultura-Sport
- Halowa Piłka Nożna
- Piłka na Sztucznej Trawie
E-Witkowo
Oferta dla inwestorów
Przejrzysta Polska
Zimowe utrzymanie dróg


90 Rocznica Wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Współpraca z zagranicą - Samtgemeinde Am DobrockElektroniczna Skrzynka Podawcza

Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007-2013

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013

GnieŸnieńska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o.

Archiwum Witkowskich Wiadomości Samorządowych
WWS Nr 11-2011WWS Nr 11-2011 (6,81MB)
WWS Nr 10-2011WWS Nr 10-2011 (6,72MB)
WWS Nr 9-2011WWS Nr 9-2011 (8,30MB)
WWS Nr 8-2011WWS Nr 8-2011 (6,92MB)
WWS Nr 7-2011WWS Nr 7-2011 (5,96MB)
WWS Nr 6-2011WWS Nr 6-2011 (8,17MB)
WWS Nr 5-2011WWS Nr 5-2011 (6,20MB)
WWS Nr 4-2011WWS Nr 4-2011 (7,89MB)
WWS Nr 3-2011WWS Nr 3-2011 (5,85MB)
WWS Nr 2-2011WWS Nr 2-2011 (5,68MB)
WWS Nr 1-2011WWS Nr 1-2011 (5,96MB)

Pliki w formacie PDF.
Do ich otwarcia potrzebny jest program
Acrobat Reader.


Dzisiaj stronę odwiedziło 16 osób
Goście online 1

Wiadomości z Gminy i Miasta Witkowo

Wielkanocny Turniej klas I- III Szkół Podstawowych - 18.04.2011

W sobotę 16 kwietnia br. w hali sportowej przy Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie odbyła się ósma edycja Wielkanocnego Turnieju klas I- III Szkół Podstawowych. Podczas imprezy zorganizowanej przez: Urząd Gminy i Miasta, Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Placówki Oświatowe. Nie zabrakło sportowej rywalizacji, dobrej zabawy i tego na co najbardziej czekały dzieci czyli wielkanocnych prezentów. Celem tegorocznego turnieju było upowszechnienie kultury fizycznej dzieci i młodzieży oraz zapewnienie czynnego wypoczynku i współzawodnictwa sportowego w myśl hasła: „Wychowanie poprzez sport- edukacją jutra”.

Punktualnie o godz. 15.00 hala sportowa zapełniła się najmłodszymi sportowcami, którym towarzyszyli gotowi do głośnego dopingu rodzice. Do tegorocznych zmagań przystąpili uczniowie czterech szkół podstawowych z terenu gminy Witkowo tj. Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej w Gorzykowie oraz Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mielżynie. Turniej rozpoczął się od tradycyjnego przemarszu uczestników, po którym uroczystego otwarcia imprezy dokonał Krzysztof Szkudlarek.

Burmistrz powitał obecnych na hali radnych Rady Miejskiej, dyrektorów placówek oświatowych oraz wszystkich zgromadzonych na czele z młodymi sportowcami. Złożył również dzieciom życzenia wielkanocne i przypomniał, że udział w turnieju to sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim szansa do spotkań i doskonałej zabawy. Po uroczystym otwarciu przyszedł czas na rozgrzewkę pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego.

Tak przygotowani uczniowie mogli rozpocząć zmagania drużynowe, które odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Konkurencje przygotowane zostały dla klas I, II i III tak, by poziom ich trudności odpowiadał uczniom. Przystępujące do zmagań drużyny składały się z dziesięciu sportowców oraz jednego rodzica. Jako pierwsi rywalizację rozpoczęli uczniowie klas pierwszych, na których czekały takie konkurencje jak: slalom matematyczny, tor przeszkód czy wieszanie prania. Rozgrywki przygotowane przez organizatorów były różnorodne i wymagały połączenia sprawności fizycznej z umysłową. Starsi uczniowie musieli sprawdzić się w trudniejszych konkurencjach, takich jak: balonowy wyścig z sadzeniem ziemniaków, sztafeta z kołami „hula hop” czy wyścig formuły 1.

Podczas trwania turnieju nie brakowało dobrej zabawy i sportowych emocji. Najlepiej wiedzą o tym rodzice, którzy także dawali z siebie wszystko nie tylko gdy dopingowali swoje pociechy, ale także gdy brali czynny udział w konkurencjach.


Na zawodników po zakończeniu zmagań czekały pamiątkowe medale oraz paczki z wielkanocnymi prezentami. Dodatkowo każda szkoła otrzymała talon w wysokości 300 zł na zakup sprzętu sportowego. Wszyscy zgromadzeni na imprezie mogli zajadać się słodyczami rozdawanymi przez wielkanocne zające i podziwiać piękną oprawę plastyczną przygotowaną przez Monikę Ottenburger, Liliannę Suborską oraz Iwonę Nadowicz- Mróz.

Ósma edycja Wielkanocnego Turnieju Szkół Podstawowych zakończyła się sukcesem. Młodzi sportowcy mieli okazję do rywalizacji oraz doskonałej zabawy w gronie rówieśników, a wszyscy zgromadzeni widzowie w miłej atmosferze spędzili sobotnie popołudnie. Na następną edycję turnieju przyjdzie nam czekać kolejny rok.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pomocy w zorganizowaniu turnieju. Dziękujemy między innymi całej ekipie sędziowskiej z Panem Czesławem Nowaczykiem i Panem Pawłem Piniarskim na czele za opracowanie, przygotowanie i sprawny przebieg poszczególnych konkurencji sportowych. Paniom: Iwonie Nadowicz-Mróz, Monice Ottenburger i Liliannie Suborskiej za piękną dekorację plastyczną, a Pani Elżbiecie Dominiak za opiekę medyczną. Osobne podziękowanie kierujemy do „ZAJĄCZKÓW”. Ich obecność sprawiła wiele radości najmłodszej części witkowskiego społeczeństwa.
Zapraszamy do galerii
Archiwum aktualności